Varya Perimetr firmy Ronyo

777 33 99 10

Varya Perimetr firmy Ronyo

V posledních několika letech jsme se často potýkali s problémem kvalitně ohlídat okolí domů, plotů, autobazarů či prostranství kolem komerčních objektů.

Toto není lehké a laciné řešení.

Při pátrání jsme narazili na unikátní a velmi spolehlivý systém ochrany plotu od firmy Ronyo. Za poslední 3 roky jsme úspěšně instalovali několik systémů . Výsledky pro zadavatele zajisté velmi uspokojivé. Vzhledem k bezpečnosti a ochrany našich klientů nemůžeme sdělovat jejich umístění.

Pro zjednodušení jsem si dovolil pár detailů ze stránek výrobce:

Popis systému Varya Perimeter

ukázka využití RFID perimetrického systému

Varya Perimeter je perimetrický systém umožňující střežení plotu pomocí bezdrátových akceleračních RFID detektorů připevněných na pletivu. Varya Perimeter je vhodný pro všechny typy plotů a vrat. Systém má velmi vysokou odolnost proti falešným poplachům díky umělé inteligenci. Systém automaticky měří mechanickou kvalitu plotu, která se poté SW kalibruje. Varya Perimeter zcela automaticky kontroluje funkčnost senzorů všech RFID detektorů, umí detekovat jejich demontáž, prostříhání plotu, pomalé naklonění plotu atd. Instalace systému je velice snadná a rychlá, systém není náročný na údržbu. Baterie v detektorech jsou uživatelsky měnitelné a jejich životnost je cca 8 let. RFID detektory mají prokazatelně delší životnost oproti detekčnímu kabelu “konvenčních systémů”.

Systém má integrovanou bezkontaktní kontrolu obchůzkové činnosti strážných v rámci perimetru. PerimetrLocator má integrovaný systém předmětové ochrany střežení věcí uvnitř perimetru pomocí akceleračních RFID detektorů. PerimetrLocator komunikuje se všemi typy EZS ústředen a přímou komunikací navádí PTZ otočné kamery naprosto přesně na místo incidentu. Know-how technologie je přihlášeno jako mezinárodní vynález.

Základní funkční vlastnosti systému Varya Perimeter

Ukázky instalace detektorů na plot

Princip systému Varya Perimeter a detekce pachatele

Na jednotlivé dílce plotu a vrat se jednoduše nainstalují RFID akcelerační detektory FLA, které pomocí 3-osého akceleračního senzoru detekují veškeré otřesy plotu a dynamické změny v poloze pletiva, které jsou typické pro přelézání plotu narušitelem. Jednotlivé RFID detektory mezi sebou komunikují na principu “tiché pošty”, tj. postupně bezdrátově retranslují naměřené informace od jednoho tagu k druhému sousednímu až do centrální jednotky FLU. Retranslují se informace o alarmech, o síle větru, sabotážích, technických stavech atd. Retranslace se provádí rychlostí 300 tagů FLA /sek. Tento retranslační proces se periodicky opakuje každé 3 sekundy. V případě, že konkrétní tag nebude schopen přijímat nebo vysílat rádiové zprávy, retranslace dat bude probíhat mezi jeho oběma sousedy a tento tag bude v retranslaci “přeskočen” (jumping). Tento proces nastane zcela automaticky. Varya Perimeter umí vyhlásit sabotážní poplach při snaze odmontování detektoru FLA nebo části pletiva včetně detektoru. Vyhodnocovací centrální jednotka FLU všechny informace o stavu perimetru předává nadřazenému EZS systému nebo přímo řídí otočné PTZ kamery.

Princip detekce narušitele a jumpingu

Dispozice automatického řízení analogových PTZ kamer

Systém Varya Perimeter při narušení perimetru zcela automaticky navádí přímým řízením PTZ kamery na místo incidentu. Využívá k tomu tzv. prepozic. Každá prepozice příslušné kamery je logicky svázána s konkrétním tagem (ev. množinou tagů FLA). Varya Perimeter umí řídit najednou několik PTZ kamer. V případě, že narušitel přelézá plot pouze v jednom místě, natočí se v reálném čase všechny PTZ kamery na místo incidentu. V případě, že narušitelé přelézají plot např. na dvou místech, otočí se jedna PTZ kamera na jedno a druhá kamera na druhé místo incidentu, aby nedošlo ke ztrátě informací. Při ručním polohování kamer mohou dostávat PTZ kamery řídící signál přímo z WEB rozhraní programu Varya Perimeter.

Dispozice systému Varya Perimeter – PTZ kamery

Grafická nadstavba Viewer 3D/2D

Varya Perimeter umožňuje názorně monitorovat celý perimetr pomocí grafické SW nadstavby Viewer 3D/2D. Provozovatel bude mít mnohem lepší přehled o místě incidentu. Do programu Viewer 2D data zavádí na základě podkladu od provozovatele proškolené instalační firmy. Pozadí scény je nakresleno v programu AutoCAD. Do programu Viewer 3D data zavádí na základě podkladu od provozovatele přímo výrobce SW za úhradu. Program Viewer využívá on-line data přímo z jednotky FLU.

RFID pager FLP

Osobní pager FLP slouží pro ovládání stavu střežení jedné oblasti tagů a indikuje stav systému. Dále pager FLP slouží pro automatické logování obchůzkové činnosti strážných. Pager FLP nepřetržitě ukládá do své paměti čas a číslo tagu FLA (FLB), v případě, že se pager přiblíží do jeho blízkosti. Nashromážděná data se z pageru automaticky vyčtou v okamžiku, kdy je pager v blízkosti monitorovací jednotky FLM. Pager má výdrž při nonstop provozu cca 24 hod. Pager se dobíjí prostřednictvím bezkontaktní indukční nabíječky FLX-01.

pager FLP

Více informací…

Mnohem více informací o technologii Varya Perimeter se dočtete po stažení dokumentů:

Ke stažení: